• logotyp

  dowozy do domu
  codziennie w godzinach

  pn-czw 11.00-22.00
  piąt-sob 11.00-23.00
  niedz 11.00-21.00

  slide 1
 • logotyp

  dowozy do domu
  codziennie w godzinach

  pn-czw 11.00-22.00
  piąt-sob 11.00-23.00
  niedz 11.00-21.00

  slide 2
 • logotyp

  dowozy do domu
  codziennie w godzinach

  pn-czw 11.00-22.00
  piąt-sob 11.00-23.00
  niedz 11.00-21.00

  slide 3
pizza kawa

BLOG

offer title

Jaki catering sprawdzi się na komunii?

Organizując przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej niezależnie od ilości osób, musimy przygotować obiad, zimne zakąski, ciasto, desery, napoje, a niekiedy i kolację. Wybieramy więc restaurację i rezerwujemy termin. Musimy to zrobić z dużym wyprzedzeniem, ponieważ może być problem z powodu braku miejsc. Jest to wygodna forma, bo odchodzi gotowanie, pieczenie, zmywanie naczyń, przygotowywanie stołów, sprzątanie po przyjęciu. To wielka zaleta, bo Jesteśmy wypoczęci i mamy więcej czasu na przygotowanie garderoby. Po uroczystości w Kościele pojawiamy się z gośćmi w restauracji i kelnerzy podają dania, które wcześnie zamówiliśmy. Lokal jest udekorowany, nasze dziecko, które przyjęło Sakrament, ma specjalnie przygotowane miejsce, bo jest najważniejsze. Po przyjęciu opuszczamy lokal i wracamy do domu.

Dlaczego warto zamówić catering na Pierwszą Komunię Świętą?

Restauracja jest dobrym miejscem na organizację Pierwszej Komunii Świętej, pod warunkiem, że właściciel udostępni nam osobne pomieszczenie lub wynajmiemy całą salę dla siebie. Jeśli w lokalu odbywa się kilka przyjęć Pierwszokomunijnych, organizator oddziela parawanem każdą grupę. Nie jesteśmy sami, więc nie czujemy się swobodnie. Jest to trochę krępujące, szczególnie dla naszych gości. Osoby, które zapraszamy na tak ważną uroczystość jak Pierwsza Komunia Święta naszego dziecka, z pewnością poczują się lepiej, kiedy zaprosimy ich do domu. Dziś nie ma potrzeby spędzania kilku dni na przygotowaniu przyjęcia, ponieważ możemy zamówić catering np. z Coffee Time. Naszym zadaniem jest wybór menu i umówienie terminu dostawy dań. Na firmie cateringowej możemy polegać. Z pewnością dostarczy świeże i gorące potrawy na czas, w naczyniach porcelanowych. Po przyjęciu odbierze brudne naczynia, więc odchodzi nam także zmywanie. Catering jest popularną formą organizacji przyjęć, m.in. Pierwszokomunijnych. Mając duże mieszkanie czy dom jednorodzinny, nie zapraszajmy gości do restauracji na obiad. Warto podkreślić, że jest to ważna uroczystość dla naszego dziecka, które z pewnością ucieszy się, kiedy wróci do domu, nie do restauracji, w której musi przebywać, nawet kiedy tego nie chce. Modne przyjęcia w restauracjach warto zastąpić właśnie cateringiem.

Jaki catering sprawdzi się na komunii?

Dania w cateringu muszą być pyszne, najlepiej domowe, czyli takie, jakie sami przygotowujemy. Stawiamy więc na domowe jedzenie. Firma cateringowa Coffee Time dba o jakość potraw, korzysta ze sprawdzonych przepisów i zawsze świeższych składników, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Szef kuchni potrafi nie tylko smacznie gotować, ale doskonale łączyć składniki. Ma zawsze asa w rękawie – specjalność szefa kuchni, czyli wyjątkowe danie “palce lizać”. Potrawy muszą być doskonałej jakości, tzn. świeżo gotowane, odpowiednio doprawione, smaczne i gorące, można powiedzieć idealne. Nie dopuszczamy nawet myśli, że naszym gościom może nie smakować jedzenie. Chcemy, żeby chwalili dania. Pozostaje też kwestia niezwykle ważna, z którą często mamy problem, czyli menu. Na pierwszy rzut podajemy rosół z kury z makaronem, polską najlepszą zupę. Drugie danie, to już zestaw mięs do wyboru; ziemniaki, frytki i bukiet surówek. Po sytym obiedzie czas na coś słodkiego, czyli tort, ciasto i desery oraz do wyboru, kawa lub herbata. Pomyślmy też o lodach, które uwielbiają dzieci. Tort i lody kupujemy we własnym zakresie. Jeśli mamy przyjęcie w domu, serwujemy też kolację. Firma cateringowa ma w swojej ofercie duży wybór sałatek i wiele „frykasów”. Kiedy składamy zamówienie, kierujmy się tym, co lubi większość gości. Najważniejszą sprawą jest też odpowiednia ilość jedzenia na stole. Zamówmy zawsze więcej dań, bo lepiej, żeby zostało, niż miałoby czegokolwiek zabraknąć.

Wróć do bloga


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.